Por Zino Liqeni që e njihte mirë politikën botuese i kishte sugjeruar pedagogut që të fuste ca fraza me "Partinë dhe shokun Enver". Edhe 100 pranvera te lumtura vellacko. Per ty sot eshte nje dite shume e veçante andaj se bashku me gezimin dhe gjithe rendesin e kesaj dite te veçante per ty dhe gjithashtu per mu dhe te gjithe ate qe te duan dhe ti i do: Te deshiroj gjithe lumutrin e kesaj Bote, Te deshiroj Suksese te medha ne te ardhmen, Vullnet ne Pune/Mesime, Te deshiroj fat ne te gjitha sferat e jetes dhe me. Ndërsa unë vëlla, te thërras, me ftese te veçante prej Allahut te Madhëruar, me mbishkrim: La Ilahe Il'la Allah, qe te marrësh pjese ne seminarin një mujor me rastin e zbritjes se librit me te lexuar ne bote, Kur'anit, librit te Allahut. com Blogger 1 1 25 tag:blogger. Nje here s'e harroj , ne klase na dhane detyre te shkruanim diçka per xhaxhin Enver me rastin e ditlindjes. Ishte nata e fundit per Katian dhe Marsilion ne ate hotel. Edhe pse nuk ja thonin njeri-tjetrit nata e seksit me Sabrinen. Si na shkoi keshtu kjo jete, me sy te piseruar ne horizont. Okazione me te fundit per dyqane dhe lokale ne shitje sa kushton grami i argjendit poezi urime per lindjen e djalit dyqane ne shitje ne tirane sot dyqan ne shitje tirane 2018 urime per ditelindje per femije 1 vjec urime ditelindjen per tezen dyqan per shitje ne bllok tirane shitet dyqan okazion tirane garazh per. Fjala e Lirë është një uebfaqe, që merret me publikimin e shkrimeve, komenteve, opinioneve dhe analizave të ndryshme, me karakter kombëtar dhe mbarëshqiptar. Me deh me profumin e dashurise se konsumuar. Djemtë veprimtarë, kështu më pëlqen t`i quaj burrat e mirë të mërgatës tonë, disa syrësh kishin rrugëtuar më shumë se 500 (pesëqind) kilometra, për ardhje dhe kthimi e dyfishon këtë shifër, për të qenë të pranishëm në mbremjen festive, në nderim të njeriut fort të respektuar, akademik Mark Krasniqit, me rastin e 93 vjetorit të lindjes. Do mblidhja yllin me te bukur, per ta vendosur ne gjoksin tend. Kjo eshte poezi per te rritur, madje per ata qe e kuptojne poezine, por nuk eshte faji i poetit se ketu dalin te komentojne bythelepiresa, zhvillimi psiqiko motorr i te cileve ka mbetur ne kohen kur ishin tre vjeç, per shkak te skenave orgjike ne vendin e rritjes. Do thuash ti po ku e di unë, nuk kam jetuar atë kohë! Përditë falënderoj çdo lloje gjëje që nuk kam jetuar në atë kohë. Nuk e di ne e mbani mend nga shkrimi kur flisja per veten se , jam e paafte ne shkrimin e poezive. Poezi malli per gurbetin. Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të satusi në rrjetin social Facebook ka shkruar se Dosja e Saimir Tahirit është manipulim kriminal nga Prokuroria Ja postimi i plotë i Berishës: Manipulim kriminal i dosjes së Saimir Habilit nga narkoprokuroria e Edvin Mafisë!. Në shtëpi kishte gjyshin, Papu Jovanin, gjyshen, xhaxhin, nusen e xhaxhit dhe dy hallot Kaliopi dhe Lisaveta. 4 Bledi Lorenci - 28 Nentori. com,1999:blog-2464937527524310534. Por, meqë Dranja u botua më 1981, pra një vit pas Fjalorit, ky fjalor nuk pritet t'i përfshinte fjalët që sapo përmendëm. Ashtu si që paralajmëruan, studentët ditën e Vitit të Ri dolën nëpër rrugët e Tetovës për tu shpërndarë banorëve të saj në mënyrë simbolike diplomat e "merituara". !! Dhe te dy te perqafuar po ecnin ne bregdet !! Mbas asaj xhiroje te stergjate … ne krahe te njeriut qe e mbanteme shpirt. Shkova mësues në gjimnazin e Gjinokastrës e pasi iu kundërvura drejtorit diktator, më pushuan nga puna e më caktuan mësues në malet e Kurveleshit. Lexon poezitë e tij kushtuar rezistencës kosovare dhe të sillen në mëndje teknikat poetike të sofistikuara të Kadaresë apo revoltat ngjethëse të poetëve më përfaqësues të revoltave të ’81, Hajdin Abazit, Bislim Elshanit etj. Me deh me profumin e dashurise se konsumuar. Fjala e Lirë është një uebfaqe, që merret me publikimin e shkrimeve, komenteve, opinioneve dhe analizave të ndryshme, me karakter kombëtar dhe mbarëshqiptar. Poezia e Lleshanakut është dritarja e botës që sfidon ato pickërrima kaotike e të stisura për kapat me yllin ekuq dhe xhaxhin që e donin shumë. Të gjithëve na ndodh që kur jemi duke udhëtuar me makinë të karikojmë telefonin brenda mjetit me të cilin jemi duke udhëtuar. si netët polare. Në shkollë më kishin mësuar të isha e lumtur për Partinë dhe xhaxhin Enver, "se Partia ishte nëna e të gjithë fëmijëve". Vozitesi kur shpejton humbet fare kujdes, per kete polici e denon duke ja dhene nje shkrese. Nga Silvana Gjika (Karagjozi) Ndërsa autobuzi mbushej me pasagjerë, pashë disa vajza, moshatare me mua të veshura shumë bukur dhe u hutova. Narko gjykatesit mezi priten ti kerkonin ndjese Saimir Trafikut se ishte i pafajshem, por te detyruar dhe vetem sa per sy e faqe te shqiptareve dhe nderkombetareve po te japin nje akuze koti per abuzim detyre dhe jo kurre per kanabizimin se bashku me shefin e madh Edvin Mafine te mbare vendit sepse ti o Sajmir Trafiku ke zbatuar vetem porosine. sepse ti je drita e syve tane. Tema: Poezi Për Trishtim Xhaxhit Tim Sa shpejt ikën ditët, Dhe ti nuk je më. Shuquri S-Sejdijaj. te duaaa shume. Vjersha dhe tregime për fëmijët e vegjël. Nga Silvana Gjika (Karagjozi) Ndërsa autobuzi mbushej me pasagjerë, pashë disa vajza, moshatare me mua të veshura shumë bukur dhe u hutova. o bajga e shqupit , studentet nuk kane nevoje per trute e tua , ata i dalin per zot, vete kerkesa te tyre. Marre nje guxim te shkruaj kete leter,per babain tim,sot jam 21-22 vjece, dhe per here te pare e permend kete emer, cdo njeri mund te me perbuzte e te me thoshte je e pa shpirt por jo jam dhe une dhe jane arsyet e mia qe vec zemra dhe mendja ime i di, ato s'i di as mami edhe pse eshte gjysma ime eshte pjesa ime qe me ploteson te teren,prandaj askush s'mund te me paragjykoje. Ai ne burgjet e tmerrshme te Spacit qe ne 1974 thurte poezi per frymen e Helsinkit,kur mbeturinat e diktatures nuk i dinin as emrin. E mbaj mend këtë detaj, po kam kënduar gjithmonë dhe në të njëjtën kohë studioja dhe violinë. Do mblidhja yllin me te bukur, per ta vendosur ne gjoksin tend. Edhe per Ju femi ka rregull ne trafik, ti zbatoni. Ai eshte per Mua si nje prind Me gjendet prane SA here qe une. Qirinjët për ty u fikën, S’kam në zemër më, asgjë. Këtë punë e bëj me aq pasion, si dhe kur shkruaj poezi. Xhaxhai im, Vehbi Lami, më thotë çfarë kishte ndodhur dhe pronari im më merr me makinë dhe më shoqëron në spital. Por të gjitha këto probleme, "shëruesi" Shefqet i lidh me seksin. Minjte si ti po e heqin vallen ne shqiperi. -Zemer, mos e bezdis më atë xhaxhin, - e këshilloi Zana. P: –Unë, u dekonspirova nga Bujar Hoxha në 1979-ën, mbasi u ktheva nga Stambolli…Sepse, ilegalisht isha në Stamboll, dhe, edhe unë do të paraqes haptas mendimet dhe ngjarjet e mia, le të hapen dosjet, -nuk u pajtova me Bujarin, i thashë: – “Ti nuk mundesh të na e imponosh, unë e respektoj Enver Hoxhën, -xhaxhin Enver, por. Sa për ilustrim të ceki edhe këtë shembull, nga dëshira jonë e flakët për xhaxhin Enver, edhe sot e kësaj ditë nipat e mi më thirrin xhaxhi, edhe pse te ne në Kosovë nuk përdoret termi xhaxhi por axhë, në shenjë mirënjohjeje ndaj xhaxhi Enverit. Tung illja pershendej xiken baqen gjilen per disponim te. Ne ate moment ai per fat sme. e ne vec;anti me ashper dhe pa kompromis partizanet dhe komunistet. Poezi nga Kadri Mani “Ti nuk mundesh të na e imponosh, unë e respektoj Enver Hoxhën, -xhaxhin Enver, por ai nuk mundet të na e imponoj një gjë, nëse ne. U përkul mbi të që t'i jepte një të puthur, si për ta marrë me të mirë për ta mbyllur bisedën. Lajmi është konfirmuar nga. Shpreh urimet e tua me te mira me nje dhurate unike. Nga intervista me Violeta Muratin… Ne gratë jemi qenie më erotike se sa burrat…Hapja maximale (10 cm e gruas në momentin e lindjes) ndaj dashurisë, ndaj krijimit është aq e thekshme dhe njëkohësisht aq magjike, por që bota e burrave është privuar për ta ndjerë në këtë mënyrë, ndaj gjithnjë kam menduar se ne gratë […]. Unë e kisha për xhaxhin Ramiz dhe më deklasuan (qesh). Piktori e shkrimtari Lek Previzi, i vetmi që është gjallë nga moshatarët e tij që përjetuan kampin e tmerrshëm të Tepelenës, dëshmon për herë të parë se cili ishte plani sekret i Enver Hoxhës me të gjitha familjet e izoluara, para se të hapej kampi, dhe si zhdukën me buldozer e traktor njerëzit që vdisnin. Një mik në Komitet më tha që t’i bëja një poezi Enver Hoxhës. Poezi Per Nenen. Dua te flas per ty o baba , por fjale nuk po di te nxjerr nga goja. Lexon poezitë e tij kushtuar rezistencës kosovare dhe të sillen në mëndje teknikat poetike të sofistikuara të Kadaresë apo revoltat ngjethëse të poetëve më përfaqësues të revoltave të '81, Hajdin Abazit, Bislim Elshanit etj. Pas kohe e kuptoja, më linin ta doja më pak, Enver Hoxhën e donte më shumë ky bandill; M'kishin zbritur si leckë për gjyshin tim kulak, Dhe, asokohe më mbeti si ëndërr, ky karafil. Dua te shkruaj per ty , por gishtat me shikojne me percmim. P: –Unë, u dekonspirova nga Bujar Hoxha në 1979-ën, mbasi u ktheva nga Stambolli…Sepse, ilegalisht isha në Stamboll, dhe, edhe unë do të paraqes haptas mendimet dhe ngjarjet e mia, le të hapen dosjet, -nuk u pajtova me Bujarin, i thashë: – “Ti nuk mundesh të na e imponosh, unë e respektoj Enver Hoxhën, -xhaxhin Enver, por. 4 Bledi Lorenci - 28 Nentori. Duke u përgjigjur në pyetjen se si u bë që atje kishte kënduar bashkë edhe me Sabri Fejzulahun, Adelina tha: "Me xhaxhin Sabri mund të mos takohem 20 vite, por kurdo që bashkohemi jemi ai i njëjti ekip fitues që korr gjithçka para vetes. Se mami jot ka ca punë me këtë xhaxhin e shpellave. Ne ate moment ai per fat sme. Frida Kahlo ishte një grua e mrekullueshme, jeta e saj ka qenë e gjitha mes artit dhe vuajtjes, por sot flasim për poezitë, frazat, aforizmat. Kur isha e vogel me dukeshte si cen sepse ne kopesht dhe klase kisha perhere talente te tilla. Por të gjitha këto probleme, "shëruesi" Shefqet i lidh me seksin. I lindur m 29 Prill 1978 n Gjirokastr, ai e ka shpenzuar shumicn e jets n udhtim duke u zhvendosur n qytete, shtete e madje kontinente t ndryshme. ai shprehet se te gjitha grupet politike e dinin se gjermanet do largoheshin nga vendi, ndaj mendonin per pushtetin. nga Vizitor prej Fri 26 Feb 2010 - 9:14. Vozitesi kur shpejton humbet fare kujdes, per kete polici e denon duke ja dhene nje shkrese. Të gjithëve na ndodh që kur jemi duke udhëtuar me makinë të karikojmë telefonin brenda mjetit me të cilin jemi duke udhëtuar. Si staf i kesaj faqeje, ju urojme lumturi, dashuri dhe mbi te gjitha shendet per ju dhe njerezit tuaj te zemres. Edhe botës së vogël të tyre u mgojnë njerëzit e vetë të larguar mërgimit, dhe ata përmes dëshirave të tyre, duan ti kthejnë afër vetit. 4,227 likes · 14 talking about this. skulptura fliste për xhaxhin përbindësh Gjatë viteve të Partisë herë-herë i thoshte ndonjë fjalë lavdie komunizmit (se ia lypte mënyra e të sjellurit me diplomaci) dhe s`duhet parë për të madhe nëse e barti librezën e kukqe Përpak do të kishte dhënë shpirt po tëmos pinte një pikë ujë në Bujan. Title: Revista nr. qofsh gjithmone i lumtur prane nesh. Është i paharruar takimi dhe njohja ime e parë personale me poetin Podrimja. Jo or lexues i dashur se nuk ka qenë ai komunizmi. 3,7 mijë pëlqime. Perkundrazi, ka nje etje do thosha, dhe nje pangopje. Do të mendoja si poezi vërtetë antologjike "Të zhdukurve të luftës", "Ujiti lulet, liri",etj. Ndihmë për aksesueshmëri. Zemra jeme qan per jeten ton t'dhimshme. Nga Silvana Gjika (Karagjozi) Ndërsa autobuzi mbushej me pasagjerë, pashë disa vajza, moshatare me mua të veshura shumë bukur dhe u hutova. Urime te gjithe njerezve qe kane ditelindjen sot. Se mami jot ka ca punë me këtë xhaxhin e shpellave. sepse ti je drita e syve tane. Frida Kahlo ishte një grua e mrekullueshme, jeta e saj ka qenë e gjitha mes artit dhe vuajtjes, por sot flasim për poezitë, frazat, aforizmat. poezi nga ali podrimja Ali PODRIMJA UNË BIRI YT Unë biri yt, Kosovë, t'i njoh dëshirat e heshtura, t'i njoh ëndrrat, erërat e fjetura me Sabit Rrustemi: VARIACIONE PËR LIRINË. With over 150 authors and more than 2000 poetries, Poezishqip. Ishte verë,qyteti ziente nga turistët që endeshin nëpër Østermalm, Kungsgatan, Høtorget e Gamla Stan dhe unë sorollatesha midis ëndrrave dhe seriozitetit. Rastesisht e gjej ne nje dergese te z. Te perqafoj fort. Kjo fatkeqesi qe ndodhi na shkatarroi, Ky shi i zi token e grimcoi. -Mjaft se e lodhe xhaxhin, tha ajo duke u afruar pas sediles së djalit. " B*u*shtra", nga Artan Gjyzel Hasani(Roman) PROLOGU Kurre nuk me kish shkuar ndermend qe nje leter lamtumire do ta ndryshonte jeten time ne ate menyre qe me pas do t'i shkonte per shtat nje njeriu te panjohur, aq te ndryshem nga une, nje njeriu qe koha e tregoi se sidoqofte, jetonte diku brenda meje, edhe pse aq i panjohur nga une. Poezi per xhaxhin te favorshme per biznese dhe dyqane me qera ose ne shitje. Ajri eshte ne kaos , nuk ka ze te ankohet, pensionistet e vetmuar, qe skane fuqi per tu ankuar, Dhe ndricimi aq I dobet reflekton dhe ai ne kaos, Nuk gjen kohe as per tu shplodhur, nate e dite vec. Më vranë xhaxhin e vetëm në prag të shtëpisë! Mjerimi u shtua në familjen tonë! Dy djem e xhaxhait, njëri dy vjeçar e tjetri ende pa lindur, nëna i rriti bashkë me ne. shendeti lumturia e suksesi te shoqerofshin ne cdo hap te jetes tende. Dedikim Per Dajen Iu Prefte Shpirti Ne Paqe Muzika - SR production Studio - El records Texti - Blendi (nipi) Masterizimi - Don Diablo(Aglent Lleshi) Video - Eri aka Elbasanlli Song by Street Rappers. Shkova ne biblotek te fakultetit me shoqen me te ngushte. Re: Poezi per femije Ditari -----Hidherimin si vullkan e shendrroj ne fjale te shkruar, ditari peshen mban une ndihem e lehtesuar. Per ty sot eshte nje dite shume e veçante andaj se bashku me gezimin dhe gjithe rendesin e kesaj dite te veçante per ty dhe gjithashtu per mu dhe te gjithe ate qe te duan dhe ti i do: Te deshiroj gjithe lumutrin e kesaj Bote, Te deshiroj Suksese te medha ne te ardhmen, Vullnet ne Pune/Mesime, Te deshiroj fat ne te gjitha sferat e jetes dhe me. Por nje dite teksa futem ne shtepi e gjej sa kishte dale nga dushi dhe ishte ne dhome. Lajmi është konfirmuar nga. Ridvani ndërhyn duke thënë se "duhet kërkuar ky "xhaxhi" se mund të ketë qënë njeri i infulencës së asaj kohe…Të ishte në gjëndje të kishe foto në funded e shekullit të 19të, do të thotë se ishe dikush…Gërmo për "xhaxhin" se mund të befasohesh nga ato që mund të gjesh" sugjeron Ridvan Hajrullahu. Pervec kesaj kenaqesia e te dhuruarit eshte me e madhe se sa ajo e te grumbulluarit. Zemra sma pranonte se semundja ska sherim smund ta paramendoja. Por nuk e kemi ditur që ky është një veprim mjaft i gabuar. "le gjitha palet ishin te shqetesuar ne Iidhje me situaten dhe pushtetin politik pas lufte, por partizanet ishin mjaftueshem finoke te kuptonin qe te. Me ka mar malli shum per ty ti sho ata sy vi te varri po s'te sho dot vlla sa e pa vler jeta sot. Shkova ne biblotek te fakultetit me shoqen me te ngushte. Do mblidhja yllin me te bukur, per ta vendosur ne gjoksin tend. Poezi per xhaxhin te favorshme per biznese dhe dyqane me qera ose ne shitje. 4 Bledi Lorenci - 28 Nentori. Ishte nata e fundit per Katian dhe Marsilion ne ate hotel. Këto janë disa foto të rralla të Esat pashë Toptanit, të sjella nga gazetari Ilir Ikonomi, i cili së fundmi ka botuar biografinë e këtij të fundit. Kur isha e vogel me dukeshte si cen sepse ne kopesht dhe klase kisha perhere talente te tilla. Nje here s'e harroj , ne klase na dhane detyre te shkruanim diçka per xhaxhin Enver me rastin e ditlindjes. dhe eshte I kenaqur me gjerat qe jeta I Ka ofruarXhaxhi eshte per Mua mbeshtetja me e madhe qe kam. Atë poezi e lexoja gjithmonë. Dicka shkurtimisht per letersine dialektore. See more of Poezi per babin tim on Facebook. Postime mbi Poezi per jeten shkruar nga klevis360. Mund të mungonin shumë gjëra në atë kohë, por mbi të gjitha kishte dashuri dhe harmoni me njëri- tjetrin. Zervistët nuk më vranë vetëm xhaxhin, por edhe djalin e xhaxhait, Haki Merxhushin. Novrus Likaj Gjyshja Gjyshja ime sy larme, e thinjur lekurebardhe! plake nazike e embel me te gjithe e kishte per dere e kishte per fis, si te Lame Lika atje ku kish lere dhe te Manxhar Tarja ish e para dere! si nena te tjera u plagos me zemer per djalin e saj qe […]. Por nuk e kemi ditur që ky është një veprim mjaft i gabuar. Kështu nuk më quajte atje në banak? – Po dhe ti po e vërteton , – tha ajo që rrotulloi sandallen për të gjetur pozicionin më të mirë që t’a godiste vetëm një herë dhe sa më fort nga ana e takës që ishte metalike, mundësisht në sy. Rrijmë ca shokë të dikurshëm nga Rilindja dhe befas e rrokim llafin për mikun tonë, rebelin siç e quanim, ose ai si "bomba pa kapsulë", por që filloi së shkruari në nisje me poezi derisa ishte nxënës i fillores në Gjakovë. Per te mos vazhduar me shume per sot rastesisht mu kujtuan vitet e 1992/3 kur neper Tirane benin fitila per fara nga veprat e Enver Hoxhes! kurse sot eshte libri me i kerkuar ne trojet tona qe e kerkon rinia ta lexoje kete kolos te kombit tone i cili la gjurme te ndritura jo vetem per popullin tone por per te gjithe ata popuj qe luftojne per tu. E dine qe s'jam dhe s'do jem i afte kurre te te ngrej ne piedestalin qe meriton dhe e dine qe s'jam i zoti te thur fjale , per te perqafuar imazhin tend aq sa dua. Vjersha dhe tregime për fëmijët e vegjël. Vozitesi kur shpejton humbet fare kujdes, per kete polici e denon duke ja dhene nje shkrese. Re: Poezi per femije Ditari -----Hidherimin si vullkan e shendrroj ne fjale te shkruar, ditari peshen mban une ndihem e lehtesuar. Qirinjët për ty u fikën, S'kam në zemër më, asgjë. Zemra jeme qan per jeten ton t'dhimshme. Title: Revista nr. Edhe botës së vogël të tyre u mgojnë njerëzit e vetë të larguar mërgimit, dhe ata përmes dëshirave të tyre, duan ti kthejnë afër vetit. Shkenca per natyrë të vet do të perjashtojë çë do pasjon, e me akullin e mendes do të shikjojë vetem arsyen; harti perkundra, vetvetit, per natyrë të vet, matet të perftojë pasjon per. 3,7 mijë pëlqime. Do thuash ti po ku e di unë, nuk kam jetuar atë kohë! Përditë falënderoj çdo lloje gjëje që nuk kam jetuar në atë kohë. -Mjaft se e lodhe xhaxhin, tha ajo duke u afruar pas sediles së djalit. Ai eshte per Mua si nje prind Me gjendet prane SA here qe une. com | Filma me Titra Shqip. E mbaj mend këtë detaj, po kam kënduar gjithmonë dhe në të njëjtën kohë studioja dhe violinë. Poezia e Lleshanakut është dritarja e botës që sfidon ato pickërrima kaotike e të stisura për kapat me yllin ekuq dhe xhaxhin që e donin shumë. historia perseritet per 500 vjet turqia na la nje xhami ne mes tiranes,tani te njejten gjje,per sa i perket asaj vajzes ajo ska faj se eshte ambjenti familjar qe e frymezon por kur te rritet do ta ndje veten si ato pioneret e vogla qe kenduan per xhaxhin enver,nuk du te ofendoj kend por ky eshte mendimi im. Ç’gëzim! Dhe unë do shihja xhaxhin Enver! Por…më zbresin! Mund të t’i bëja komplot!? …Njeriu që më zbriti më ngeli hije përherë. Me ka mar malli shum per ty ti sho ata sy vi te varri po s'te sho dot vlla sa e pa vler jeta sot. Driteroi I partise socialiste, kur ne '91 Azem Hajdari me shoke na rrezoi xhaxhin nga sheshi, nuk di ne e pati ate shqetesimin qytetar, ate shock qe shkakton drita ne syte e te burgosurit, ate turbullire qe I shtyn poetet me shkru apo thjesht me pyet: cka po ndodh. pasi vajza N ishte shoqe imja dhe e respektojshapa mas mua personit N as qe me shkonte ne menje se do te ndodh nje gjee papritur per mua. Kjo fatkeqesi qe ndodhi na shkatarroi, Ky shi i zi token e grimcoi. Ashtu si që paralajmëruan, studentët ditën e Vitit të Ri dolën nëpër rrugët e Tetovës për tu shpërndarë banorëve të saj në mënyrë simbolike diplomat e "merituara". e ne vec;anti me ashper dhe pa kompromis partizanet dhe komunistet. Kuq e zi – 2011 – viti XX Nr. Në imagjinatën time fëmijërore ishte fiksuar ligji si një objekt i qelqtë apo i porcelantë i cili thyhet shumë lehtë. Per tri ditë ta kapsh Ulqinin! Per tri dite e per tri net Mbrini Aga ne vend te vet Me të mbërri Aga e gjen nënën të verbuar nga lotët e malli për djalin jesir, nga vetmia, nga mërzia që nusja ja mbylli shtëpinë dhe po martohej me dike tjetër. Më vranë xhaxhin e vetëm në prag të shtëpisë! Mjerimi u shtua në familjen tonë! Dy djem e xhaxhait, njëri dy vjeçar e tjetri ende pa lindur, nëna i rriti bashkë me ne. Poezi nga Kadri Mani “Ti nuk mundesh të na e imponosh, unë e respektoj Enver Hoxhën, -xhaxhin Enver, por ai nuk mundet të na e imponoj një gjë, nëse ne. Thon se motra digjet per vellan dhe esht shum e vertet lus All-llahun qdo dit qdo nat ne boten tjeter te na bashkoi prap. 85-86 R E V I S T E K U L T U R O R E E U R O – S H Q I P T A R E « ÇLIRIMI » TERROR E GENOCID KOMUNIST NE SHQIPERI. Pyetnie xhaxhin shofer, I veshur në xhaketë me push, Që m`thotë:ti je askush! Jam agjent në shi e në borë, Shkëlqej në filmat horror, Kam vetëm një titull, Pa asnjë kapitull: Akademik me master Halo, unë jam haker! Unë jam Bos Edhe mafioz Ag e terr Menya ime Është vetëm hamburger Kampion botëror me diplomë vulosur. com,1999:blog-2464937527524310534. tė e nė do nuk ėshtė i mė po qė dhe pėr njė me se ta unė ka ti jo te mirė mund ju ēfarė nga si duhet ne kjo kam kėtė ai por shumė jam di kėtu je ke a. -Mjaft se e lodhe xhaxhin, tha ajo duke u afruar pas sediles së djalit. Në vend të hyrjes. Tani që orë har fluturuar kaluara ne, unë njoftim në du humbur gjithnjë e më shumë çdo ditë,. Ai e dinte çdo imtësi për ta bërë të lumtur një vajzë të re, siç jam unë. "le gjitha palet ishin te shqetesuar ne Iidhje me situaten dhe pushtetin politik pas lufte, por partizanet ishin mjaftueshem finoke te kuptonin qe te. Ne ate moment ai per fat sme. Dite poezi, vjershe, etj. -Kopshtin zologjik do ta kem o mik! leje nga babai s'kam kerku. Poezi për Nënën is on Facebook. Minjte si ti po e heqin vallen ne shqiperi. Poezi nga Kadri Mani “Ti nuk mundesh të na e imponosh, unë e respektoj Enver Hoxhën, -xhaxhin Enver, por ai nuk mundet të na e imponoj një gjë, nëse ne. Tani që orë har fluturuar kaluara ne, unë njoftim në du humbur gjithnjë e më shumë çdo ditë,. Moriarty [Orchestrator] Album Gladiator; Licensed to YouTube by AdRev for a 3rd Party (on behalf of Decca US (Classics)); UMPI, ASCAP, SODRAC, Sony. nga Vizitor prej Fri 26 Feb 2010 - 9:14. Ridvani ndërhyn duke thënë se "duhet kërkuar ky "xhaxhi" se mund të ketë qënë njeri i infulencës së asaj kohe…Të ishte në gjëndje të kishe foto në funded e shekullit të 19të, do të thotë se ishe dikush…Gërmo për "xhaxhin" se mund të befasohesh nga ato që mund të gjesh" sugjeron Ridvan Hajrullahu. Dhe na kujtojnë xhaxhin, na kujtojnë se po bëjmë atë që bëri Enveri. Xhaxhin Kolë babë e tribun popullor E jëma Drane gëzonte çdo vit shkollor Bujarinë shqiptare shpreh fëtyra jote! Ofshet e lutjeve tua i dëgjoi qielli Jehona e tyre gjithandej trumbetoi Amerika satanin seç e bëri zap Xhixhoja shëlbuese nur luledielli Imzot, populli ynë vetëm sa s`mbaroi Urata arriti anija jonë në trap! (Kadri Mani). Tani vetëm fotografi,. Të gjithëve na ndodh që kur jemi duke udhëtuar me makinë të karikojmë telefonin brenda mjetit me të cilin jemi duke udhëtuar. "KOMPLEKSI GJENOVEZE" *) [ PARAMNEZI ] Tregim nga : SOTIR ATHANASI Ai pallat qe disi i veçuar nga tërësia e banesave edhe për faktin se një abulancë, që do të plotësonte ansamblin e atij sheshi dhe që ishte tejet e domosdoshme për zonën, ende s'po ngrihej. poezi ditelindje per shokun,. Minjte si ti po e heqin vallen ne shqiperi. 85-86 (Enregistré automatiquement) (2), Author: Marko Tase, Length: 45 pages, Published: 2014-08-18. Nga shikimi yt i embel do ndjehesha i qete dhe i lumtur. ZBËRTHIM Dielli i tetorit shpon dritaret Pothuajse të kalbura me vite Të palarë e me xhama të thyer E unë i rri pranë ulur në karrige E ai picërron sytë e tij të vegjël S'mundet me folë ndaj luan veç dorën Of mos thuaj se dhimbjet po t'kalojnë…. Edhe ju e njihni xhaxhin me fytyrë gjithmonë të qeshur, vetëm se ju e njihni si Faslli Haliti, a ndoshta si zoti Faslli, a thjesht Faslli. Djemtë veprimtarë, kështu më pëlqen t`i quaj burrat e mirë të mërgatës tonë, disa syrësh kishin rrugëtuar më shumë se 500 (pesëqind) kilometra, për ardhje dhe kthimi e dyfishon këtë shifër, për të qenë të pranishëm në mbremjen festive, në nderim të njeriut fort të respektuar, akademik Mark Krasniqit, me rastin e 93 vjetorit të lindjes. Te perqafoj fort. Do thuash ti po ku e di unë, nuk kam jetuar atë kohë! Përditë falënderoj çdo lloje gjëje që nuk kam jetuar në atë kohë. See more of Poezi per babin tim on Facebook. Kur isha e vogel me dukeshte si cen sepse ne kopesht dhe klase kisha perhere talente te tilla. Nga Fatmir Terziu Roehampton University Media, Cultural Studies & Politics. Edhe botës së vogël të tyre u mgojnë njerëzit e vetë të larguar mërgimit, dhe ata përmes dëshirave të tyre, duan ti kthejnë afër vetit. Por nuk e kemi ditur që ky është një veprim mjaft i gabuar. Ne pikat e shiut ti tretesh,. Poezi per xhaxhin te favorshme per biznese dhe dyqane me qera ose ne shitje. Edhe pse nuk ja thonin njeri-tjetrit nata e seksit me Sabrinen. Nje here s'e harroj , ne klase na dhane detyre te shkruanim diçka per xhaxhin Enver me rastin e ditlindjes. Xhaxhin Kolë babë e tribun popullor E jëma Drane gëzonte çdo vit shkollor Bujarinë shqiptare shpreh fëtyra jote! Ofshet e lutjeve tua i dëgjoi qielli Jehona e tyre gjithandej trumbetoi Amerika satanin seç e bëri zap Xhixhoja shëlbuese nur luledielli Imzot, populli ynë vetëm sa s`mbaroi Urata arriti anija jonë në trap! (Kadri Mani). Dmth, të gjithë do qanin: për babën ose për xhaxhin, sido që ta quanin. te duaaa shume. Sot aj kerkon me paraqit vepren e tij t'rretushume, ashtu edhe vedin mu dallu prej te tjerve te tjereve, te perparuam, gjithmon tu ju "pershtat" kohs tashme, por me mentalitet te gatum dekada ma par, perfshi ktu Mosken, deputetllekun, takimet me xhaxhin enver, kritika kunder imperializmo-revizionizmit, kunder Fishtes, e tash n'fund edhe misonin. Pasi se patvend shkum ne katin e katrt ne nje sal qe mshilej nga pas dhe hym atyme qelim qe te msojm. Pritja e këtyre ditëve po ma kujton kohën kur sapo kisha ardhur në Stockholm dhe lexoja gjithëçka që më binte në dorë. Tani vetëm fotografi,. Publishing platform for digital magazines, interactive publications and online catalogs. Statujat tona na i prishi, Dhe muret e shtepive i gervishi. Kujtoja se fustani im kadife vishnje, qepur nga mamaja enkas për pushimet që do të kaloja në qytetin e gjyshes (nënës së mamasë), do të ishte më i bukuri. Pas kohe e kuptoja, më linin ta doja më pak, Enver Hoxhën e donte më shumë ky bandill; M'kishin zbritur si leckë për gjyshin tim kulak, Dhe, asokohe më mbeti si ëndërr, ky karafil. Novrus Likaj Gjyshja Gjyshja ime sy larme, e thinjur lekurebardhe! plake nazike e embel me te gjithe e kishte per dere e kishte per fis, si te Lame Lika atje ku kish lere dhe te Manxhar Tarja ish e para dere! si nena te tjera u plagos me zemer per djalin e saj qe […]. Edhe pse nuk ja thonin njeri-tjetrit nata e seksit me Sabrinen. Ashtu si që paralajmëruan, studentët ditën e Vitit të Ri dolën nëpër rrugët e Tetovës për tu shpërndarë banorëve të saj në mënyrë simbolike diplomat e “merituara”. e ms harro ata qe te rriten e te bene kaq sa je. Rreth filmit: Një vajze së bashku me xhaxhin dhe një mike të ti marrin rrugën për te rimarr një pemë familjare. Te Kesh nje xhaxhi do te thote te Kesh te gjithe pasurine e botes😍😍Une jam shume e lumtur qe kam xhaxhin me te mire ne bote 💖💖💖💖💖💖,,Xhaxhi im eshte ai njeri qe gjithmone I pelqen te jete I thjeshte. Shok e shoqe, un mendoj se kejt faktet e mundshme qe e bejne Enver Hoxhen nje nder figurat me te ndritshme te kombit tone jane thene ne kete forum, dhe kunderfaktet kane qene shumica te pabaza dhe spekulime. Xhaxhai im, Vehbi Lami, më thotë çfarë kishte ndodhur dhe pronari im më merr me makinë dhe më shoqëron në spital. dhe eshte I kenaqur me gjerat qe jeta I Ka ofruarXhaxhi eshte per Mua mbeshtetja me e madhe qe kam. Me deh me profumin e dashurise se konsumuar. Shkenca per natyrë të vet do të perjashtojë çë do pasjon, e me akullin e mendes do të shikjojë vetem arsyen; harti perkundra, vetvetit, per natyrë të vet, matet të perftojë pasjon per. Ka edhe gezime ne ditar mendime, ngjarje nga bota, koment ,nga libri i lexuar me pare por edhe per gjera te kota. Dicka shkurtimisht per letersine dialektore. E dine qe s'jam dhe s'do jem i afte kurre te te ngrej ne piedestalin qe meriton dhe e dine qe s'jam i zoti te thur fjale , per te perqafuar imazhin tend aq sa dua. Po nuk i thone kote kur iken macja dalin minjte ,por ketu ne Shqiperi jo vetem kane dale por edhe ligjerojne !Mjere ti o shqiperi per keta trima si minj qe te hane diteperdite si kanceri i pashpirt !mjere ti o Shqiperi qe te duhet te presesh edhe 500 vjet te tjera deri sa te lindesh djalin tjeter qe do te punoje do te luftoje do te jape edhe jeten e. Title: Revista nr. e ms harro ata qe te rriten e te bene kaq sa je. -Flasin me ta, zemra e mamit. Ata që për 50 vite e kishin lavdëruar dhe thurur himne, përnjëherë e ndërruan kursin e komunikimit dhe vlerësimit për xhaxhin Enver u tha se ai ishte antikosovar, diktator, i shitur te gjithsecili por një gjë se morën guximin ta thonë se ku dhe si e mori Shqipërinë në zjarrin e luftës dhe çʼpozicion ndërkombëtarë i krijoi. O sa do të doja xhaxhin Ta kisha pranë çdo ditë, Do të më shtohej buzgjeshja Shpejt - shpejt kisha për t'u rritë! Por ai prapë do të ikë Larg - larg në mërgim, E mua sërish do t'më mungojnë Përrallat dhe prehëri i xhaxhit Agim. TI SHKO DHE ARMATOSI MALOKET E ASTIRIT ,ME HUNJ DHE DRUNJ , SE VETEM NE ATE SHESH E GJENI VETEN ,TI DHE BAJGAT E TJERA TE SHQUPIT , QE E KATANDISEN SHQIPERINE NE RRUMPLLEN ME TE MADHE DHE TANI NA DILNI NEPER SHESHE DHE BENI , SHPETIMTARIN. 2 Vesa R - Urime Ditelindja Nene (Dashuria Ime) 3 Amores - Urime Nipi Im. Te nesermen do ktheheshin ne shtepi dhe do t’u mbeteshin kujtime te rralla nga keto dite pushimesh. O sa do të doja xhaxhin Ta kisha pranë çdo ditë, Do të më shtohej buzgjeshja Shpejt - shpejt kisha për t'u rritë! Por ai prapë do të ikë Larg - larg në mërgim, E mua sërish do t'më mungojnë Përrallat dhe prehëri i xhaxhit Agim. Atë poezi e lexoja gjithmonë. Më tej siç shihnim të mëdhenjtë, kënga bëhej për ndonjë privilegj. ai shprehet se te gjitha grupet politike e dinin se gjermanet do largoheshin nga vendi, ndaj mendonin per pushtetin. Marre nje guxim te shkruaj kete leter,per babain tim,sot jam 21-22 vjece, dhe per here te pare e permend kete emer, cdo njeri mund te me perbuzte e te me thoshte je e pa shpirt por jo jam dhe une dhe jane arsyet e mia qe vec zemra dhe mendja ime i di, ato s'i di as mami edhe pse eshte gjysma ime eshte pjesa ime qe me ploteson te teren,prandaj askush s'mund te me paragjykoje. "Becoming" numëron mbi 10 milionë kopje të shitura Libri "Becoming" me autore, Michelle Obaman ka thyer rekord me mbi 10 milionë kopje të shitura, kështu duke hyrë në garë për t'u bërë autobiografia më e suksesshme në historinë e publikimeve. Sa per romanin nuk mund te jap vleresim sepse personalisht pervec ndonje veper te Kadarese, dhe nje a dy autore te tjere, kam kohe pa lexuar asgje. com/profile/16036134751742392058 [email protected] Por një numër veprash të Camajt, në prozë e në poezi, e që përdornin, pak a shumë, të njejtën gjuhë si te Dranja, kanë parë dritën e botimin edhe para daljes së fjalorit në fjalë. Por Zino Liqeni që e njihte mirë politikën botuese i kishte sugjeruar pedagogut që të fuste ca fraza me "Partinë dhe shokun Enver". Nga ky libër po jap shumicën e vargjeve të tij, esetë, pak nga ditari i udhëtimeve në Shqipëri dhe shkrimet historike. Unë isha bërë portier i konviktit dhe kisha në dorë çelesat, i hapa derën. Lexon poezitë e tij kushtuar rezistencës kosovare dhe të sillen në mëndje teknikat poetike të sofistikuara të Kadaresë apo revoltat ngjethëse të poetëve më përfaqësues të revoltave të ’81, Hajdin Abazit, Bislim Elshanit etj. Po nuk i thone kote kur iken macja dalin minjte ,por ketu ne Shqiperi jo vetem kane dale por edhe ligjerojne !Mjere ti o shqiperi per keta trima si minj qe te hane diteperdite si kanceri i pashpirt !mjere ti o Shqiperi qe te duhet te presesh edhe 500 vjet te tjera deri sa te lindesh djalin tjeter qe do te punoje do te luftoje do te jape edhe jeten e. Ç'gëzim! Dhe unë do shihja xhaxhin Enver! Por…më zbresin! Mund të t'i bëja komplot!? …Njeriu që më zbriti më ngeli hije përherë. Tung illja pershendej xiken baqen gjilen per disponim te. (Qesh) Po kështu ka qenë. Me ka mar malli shum per ty ti sho ata sy vi te varri po s'te sho dot vlla sa e pa vler jeta sot. Sa shumë e dëshiroj tani që jam larg xhaxhin Halit, i cili ishte komshiu më i dashur për mua, edhe pse ishte shumë më i vjetër. The post The Olive Tree (2016) appeared first on Filma24HD. ej po kjo poezi dashurie per xhaxhin enver ishte??? _____ You say Soulja Boy-I say Slipknot You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier You say T-Pain-I say Apocalypitica. – Mos qaj xhan. Në imagjinatën time fëmijërore ishte fiksuar ligji si një objekt i qelqtë apo i porcelantë i cili thyhet shumë lehtë. As rime nuk ka aty, as harmoni, as ritem, as poezi. Te Kesh nje xhaxhi do te thote te Kesh te gjithe pasurine e botes😍😍Une jam shume e lumtur qe kam xhaxhin me te mire ne bote 💖💖💖💖💖💖,,Xhaxhi im eshte ai njeri qe gjithmone I pelqen te jete I thjeshte. S'kish dëshmitarë, TV nuk pati. Në shkollë më kishin mësuar të isha e lumtur për Partinë dhe xhaxhin Enver, "se Partia ishte nëna e të gjithë fëmijëve". Te perqafoj fort. Revistë mujore për fëmijë, të rinjë dhe prindër, shtator, 2009 DITURIA E boton QKSH Migjeni Borås-Suedi Viti III, Nr. si netët polare. Poezi per babin tim. Do doja te beja dashuri tere naten. Pak rëndësi ka, për mua ai do mbetet thjesht xhaxhi me fytyrë gjithmonë të qeshur. Por pse duhet të jetosh që të dish? Aty përreth kishte injorantë me telefon në dorë, kishte dhe injorante që bënin humor me xhaxhin. Zemra sma pranonte se semundja ska sherim smund ta paramendoja. Në fillim të viteve të 90-ta, në redaksinë e Rilindjes, ndërmarrjes botuese apo edicionit që i thoshin, unë e kisha paraqitur për botim librin tim të parë me poezi. Ridvani ndërhyn duke thënë se "duhet kërkuar ky "xhaxhi" se mund të ketë qënë njeri i infulencës së asaj kohe…Të ishte në gjëndje të kishe foto në funded e shekullit të 19të, do të thotë se ishe dikush…Gërmo për "xhaxhin" se mund të befasohesh nga ato që mund të gjesh" sugjeron Ridvan Hajrullahu. RADIO FOCUS http://www. Poezi për Nënën is on Facebook. o bajga e shqupit , studentet nuk kane nevoje per trute e tua , ata i dalin per zot, vete kerkesa te tyre. Tani vetëm fotografi,. Nuk e di ne e mbani mend nga shkrimi kur flisja per veten se , jam e paafte ne shkrimin e poezive. Do doja te beja dashuri tere naten. Te nesermen do ktheheshin ne shtepi dhe do t’u mbeteshin kujtime te rralla nga keto dite pushimesh. Tung radio visari pranoni prsh nga arben xhuti prsh hallen Leten tung nga Dobroshti ju lutem kengen Dobroshtjane. Ji krenar per veten. Seç ndjeva mall Në mes të rruges si e mjerë, Në mes të Amerikës si e pa vlerë, Në mes të detit si e pa lagur, Në mes të verës jam si akull, Ashtu më duket çdo ditë e me shumë, Se këtu në dhé të huaj jam unë. si netët polare. 2 Vesa R - Urime Ditelindja Nene (Dashuria Ime) 3 Amores - Urime Nipi Im. Në imagjinatën time fëmijërore ishte fiksuar ligji si një objekt i qelqtë apo i porcelantë i cili thyhet shumë lehtë. Me te vertet per te dhene nje Koment ne Kete rast eshte shume e veshtir,sepe ktu kemi te bejm me nje njeri shume te madhe,komenti im do ishte ky,sikur Kurani qe eshte per Musliman,ashtu edhe Sami frasheri eshte per ne,me veprat e tija te medha,te jetojm pa menduar per pasuri Sepse pasurija shkon dhe vjen,Kurse mendja nje here iken dhe nuk kthehet,. Edhe ju e njihni xhaxhin me fytyrë gjithmonë të qeshur, vetëm se ju e njihni si Faslli Haliti, a ndoshta si zoti Faslli, a thjesht Faslli. U përkul mbi të që t'i jepte një të puthur, si për ta marrë me të mirë për ta mbyllur bisedën. Njihet edhe si njohës i mirë i mërgatës shqiptare në Zvicër, ku edhe e ka gjetur frymëzimin për të shkruar. Nga shikimi yt i embel do ndjehesha i qete dhe i lumtur. Zoti Kadare, kërkoni të falur… Leter e Hapur nga Rezart Palluqi. With over 150 authors and more than 2000 poetries, Poezishqip. Zemra sma pranonte se semundja ska sherim smund ta paramendoja. Eshte nje tmerr i vertete te shohesh nje poezi si kjo e Poradecit te shkaterrohet totalisht dhe aq me keq me dashamiresi. RADIO FOCUS http://www. Re: Poezi per femije Xhaxhi polic -----Me xhaxhin polic nuk ka cic - mic, ai do rregull cdo kush t'jete shembull. Xhaxhin Kolë babë e tribun popullor E jëma Drane gëzonte çdo vit shkollor Bujarinë shqiptare shpreh fëtyra jote! Ofshet e lutjeve tua i dëgjoi qielli Jehona e tyre gjithandej trumbetoi Amerika satanin seç e bëri zap Xhixhoja shëlbuese nur luledielli Imzot, populli ynë vetëm sa s`mbaroi Urata arriti anija jonë në trap! (Kadri Mani). Duhet të mbledh veten. Poezi per babin tim. Per ty sot eshte nje dite shume e veçante andaj se bashku me gezimin dhe gjithe rendesin e kesaj dite te veçante per ty dhe gjithashtu per mu dhe te gjithe ate qe te duan dhe ti i do: Te deshiroj gjithe lumutrin e kesaj Bote, Te deshiroj Suksese te medha ne te ardhmen, Vullnet ne Pune/Mesime, Te deshiroj fat ne te gjitha sferat e jetes dhe me. Zemra sma pranonte se semundja ska sherim smund ta paramendoja. Perkundrazi, ka nje etje do thosha, dhe nje pangopje. -Mjaft se e lodhe xhaxhin, tha ajo duke u afruar pas sediles së djalit. com/profile/16036134751742392058 [email protected] TUNG NGA VALITI A MUNDET KENGEN E MUAREM MAMETIT ITALIJA Ej buca thoht a de lshoj muziken muharem italia. Më tej siç shihnim të mëdhenjtë, kënga bëhej për ndonjë privilegj. Ishte nata e fundit per Katian dhe Marsilion ne ate hotel. Ndërsa unë vëlla, te thërras, me ftese te veçante prej Allahut te Madhëruar, me mbishkrim: La Ilahe Il'la Allah, qe te marrësh pjese ne seminarin një mujor me rastin e zbritjes se librit me te lexuar ne bote, Kur'anit, librit te Allahut. Edhe pse nuk ja thonin njeri-tjetrit nata e seksit me Sabrinen. Sektorët e kësaj faqe. Por, meqë Dranja u botua më 1981, pra një vit pas Fjalorit, ky fjalor nuk pritet t’i përfshinte fjalët që sapo përmendëm. Poezi per vdekjen. com | Filma me Titra Shqip. o bajga e shqupit , studentet nuk kane nevoje per trute e tua , ata i dalin per zot, vete kerkesa te tyre. Sa për ilustrim të ceki edhe këtë shembull, nga dëshira jonë e flakët për xhaxhin Enver, edhe sot e kësaj ditë nipat e mi më thirrin xhaxhi, edhe pse te ne në Kosovë nuk përdoret termi xhaxhi por axhë, në shenjë mirënjohjeje ndaj xhaxhi Enverit. com,1999:blog-7854387051616717353. Poezia e Lleshanakut është dritarja e botës që sfidon ato pickërrima kaotike e të stisura për kapat me yllin ekuq dhe xhaxhin që e donin shumë. ej po kjo poezi dashurie per xhaxhin enver ishte??? _____ You say Soulja Boy-I say Slipknot You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier You say T-Pain-I say Apocalypitica. Te Kesh nje xhaxhi do te thote te Kesh te gjithe pasurine e botes😍😍Une jam shume e lumtur qe kam xhaxhin me te mire ne bote 💖💖💖💖💖💖,,Xhaxhi im eshte ai njeri qe gjithmone I pelqen te jete I thjeshte. Per Genten ishte personi I pare per ate dite qe bente te qeshte dhe e adhuronte kete gje. Rastesisht e gjej ne nje dergese te z. Tani vetëm fotografi,. Dite poezi, vjershe, etj. Kur isha e vogel me dukeshte si cen sepse ne kopesht dhe klase kisha perhere talente te tilla.